Що таке заявка на участь в торгах

Що таке заявка на участь в торгах

Заявка на участь в торгах – це пакет документів, який подається постачальником разом з ціновою пропозицією щодо необхідної закупівлі. Таким чином постачальник інформує замовника, що готовий брати участь в тендері, постачати товар або надавати послуги або роботи за договором.

Рішення подати заявку на участь є відповідальним кроком, тому потенційний учасник тендера повинен заздалегідь подбати про те, щоб зібрати необхідні документи та дані про себе, а також бути впевненим, що запропонований ним товар відповідає тендерним вимогам.

Хто може подавати заявку на участь в електронних тендерах

Подавати заявку на участь в торгах мають право такі особи:

  • фізичні особи-підприємці;
  • фізичні особи;
  • юридичні особи.

Треба звернути увагу на те, що це можуть бути не тільки українці, українські підприємства, а й нерезиденти. 

Що вказують в заявці на участь в торгах

Є певна встановлена ​​форма, за якою повинна заповнюватися заявка на участь. Від цього залежить, наскільки ефективно пройдуть онлайн-торги. У більшості випадків вона складається з двох частин:

  • 1.У першій зазначаються дані про предмет лота, а також згоду заявника.
  • 2. У другій перераховуються переваги постачальника, його можливості, надається інформація про ліцензії, сертифікати та дозволи у сфері, до якої належить предмет закупівлі. Тут же вказуються відомості та додаються документи, необхідні для підтвердження того, що постачальник відповідає вимогам умов тендерної документації.

Отримані заявки вивчає представник замовника – уповноважена особа або члени тендерного комітету. Їх завдання – перевірити, чи відповідає надана учасником інформація вимогам замовника. Якщо в даному пакеті документів будуть помилки, неточності або невідповідності, постачальника можуть не допустити до участі в аукціоні.

Перед тим, як відправити заявку на участь в держзакупівлі, постачальники повинні зареєструватися на відповідному електронному майданчику, поповнити свій баланс на певну суму. Вона списується з рахунку під час подання тендерної пропозиції.

Через публічні торги сьогодні реалізується необроблена деревина. Згідно з чинним законодавством, продавати свою продукцію через систему Prozorro мають провідні лісгоспи країни, якщо мова йде про угоди, вартістю більш ніж 200 тис грн або об’ємом 15 кубів. Детальніше за посиланням: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/uchast-v-auktsionah-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-v-ternopoli/.