На що варто звертати увагу учаснику електронних торгів

На що варто звертати увагу учаснику електронних торгів

Перед тим, як подавати свою заявку на участь в торгах, учасник повинен серйозно проаналізувати лот і не поспішати з прийняттям рішення. Навіть якщо мова йде про використання системи ПроЗорро та роботу з акредитованими електронними майданчиками – це ще не означає, що серед організаторів не знайдеться не зовсім чесних осіб, що можуть бути зацікавлені в проведенні певних махінацій.

Перш за все, вам варто більш детально ознайомитись з самим форматом торгів, їх особливостями, термінологією та іншими цікавими питаннями. Це можна зробити за посиланням https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/advisory-board.

Що стосується правильного підходу до вибору лоту, то навіть користуючись послугами відомої української енергетичної біржі, потрібно бути уважним та звертати увагу на декілька важливих моментів, від яких буде залежати те, наскільки сама процедура буде прозорою.

Що потрібно брати до уваги потенційним учасникам торгів

Важливо нагадати, що наступні критерії є справді важливими і звертати на них увагу варто кожному, хто зацікавлений в проведенні прозорих закупівель.

  1. Дроблення лоту на декілька частин – мова йде про ситуації, коли замовник не бажає переплачувати за проведення надпорогових закупівель. Більш того, така процедура є ще більш контрольованою, що заставляє деяких організаторів ділити лот на частини, щоб проводити звичайні допорогові закупівлі. Щоб виявити це саме дроблення, потрібно відразу перевірити забезпечення лоту, скористатися кодом класифікатору закупівлі та провести пошук лотів за поточний рік. Результат не завжди може бути точним, тому й висновки потрібно робити лише в тому випадку, коли ви будете точно впевнені в наявності подібного порушення;
  2. Часові рамки – замовники можуть не зовсім уважно відноситься до часових обмежень, що прописані в діючому законодавстві. Відомо, що при проведенні надпорогових закупівель мінімальний термін на подання заявок – 15 днів. У випадку, якщо сума закупівлі перевищує вставлені обмеження, то він може продовжитися рівно в два рази. Є також перелік інших обмежень по часу, з якими повинен бути детально ознайомлений кожен учасник;
  3. Робота з пропозиціями користувачів – враховуючи прозорість процедури, вам варто користуватися можливістю й проводити моніторинг та аналіз переможних та невдалих заявок. Таким чином, можна відстежувати цікаві моменти й брати для себе багато корисної інформації про те, як повинна виглядати переможна пропозиція. Це ж дає змогу виявити часті помилки інших учасників та не допускати їх самостійно;
  4. Маніпуляції з документацією – це також інколи трапляється і організатори можуть вказувати документи більш вузького спектру, що автоматично відсіює велику кількість учасників. Як приклад, це можуть бути вимоги до конкретної торгівельної марки, що вже можна назвати явним прикладом дискримінації до інших учасників торгів. Все це є серйозними порушеннями, тому на ці моменти потрібно обов’язково звертати увагу.
  5. Підписання договору та виконання прописаних в ньому умов – коли мова йде про підписання договору, умови співпраці повинні бути ідентичні з тим, що було прописано в пропозиції переможця. Це означає, що учасник, який отримав перемогу не зобов’язаний виконувати тих вимог, що з самого початку не були прописані в опублікованому оголошенні.

Це декілька найбільш відомих прикладів того, коли організатор аукціону, тендеру або ж електронних торгів може переходити рамки й значно ускладнювати життя користувачам, які бажають взяти участь в торгах.

Від чого залежать тарифи в ПроЗорро

Для того, щоб взяти участь в електронних торгах та спробувати свої сили в тендерних замовленнях, всім учасникам доводиться сплачувати певні внески. 

На сьогодні, є лише один критерій, який впливає на те, якою буде сума реєстраційного внеску – це вартість самого лоту. 

Тобто, чим більшим є бюджет закупівлі, тим більшим буде сам внесок, що повинен сплачуватися всіма учасниками.

На сьогодні, тарифи виглядають наступним чином:

  • 17 гривень – до 20.000;
  • 119 гривень – до 50.000;
  • 340 гривень – до 200.000;
  • 510 гривень – до 1.000.000;
  • 1.700 гривень – від 1.000.000;
  • 3400 гривень – від 4.000.000.

Варто нагадати, що самі тендерні замовлення можуть досить вагомо відрізнятися, тому потрібно враховувати ще й той момент, хто є організатором самої закупівлі.

Якщо ви бажаєте отримати відповідь на якесь технічне питання або ж просто проконсультуватися з приводу торгів з спеціалістом, ви завжди маєте можливість скористатися послугами технічної підтримки.

Це актуально незалежно від того, який саме електронний майданчик було вами обрано. Головна вимога – це наявність акредитації в ПроЗорро.